VIII Rolkarski Maraton Sierpniowy z Grupą Janisz

GRUPA JANISZ - VIII Maraton Sierpniowy2Dla Grupy Janisz, oficjalnego sponsora VIII Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy to jedno z największych wyzwań partnerskich i organizacyjnych. Były to jedne z największych w Polsce zawodów dla rolkarzy. W roku 2013 impreza została wyróżniona przez mieszkańców i Władze Miasta Gdańska jako Sportowe Wydarzenie Roku 2013. W roku 2012 została nominowana przez portal www.trojmiasto.pl do nagrody Skrzydła Trójmiasta w kategorii imprez sportowych. W roku ubiegłym wystartowało prawie 900 osób. Ostatnia edycja również okazała się sukcesem.

Tegoroczne zawody były również Mistrzostwami Polski we wrotkarstwie długodystansowym. Do Gdańska zawitała Elita czołowych zawodników, nie tylko z Polski. Wzorem roku ub. zorganizowano także dodatkowy wyścig na dystansie „Fitness” – 10,7 km. Dystans fitness został stworzony dla tych, którzy chcą poczuć emocje towarzyszące zawodom, ale obawiają się dystansu maratonu i półmaratonu. Każdy, kto brał udział w zawodach na dystansie: maratonu, półmaratonu i dystansie fitness, oraz wrzucił kupon konkursowy do urny, brał udział w losowaniu cennych nagród rzeczowych.

Dla początkujących oraz chcących nauczyć się jeździć na rolkach zorganizowane zostały szkółki wrotkarskie oraz wypożyczalnia rolek.

GRUPA JANISZ - VIII Maraton Sierpniowy3Tegoroczna impreza tradycyjnie już, będzie kontynuacją społecznej kampanii pod hasłem „Solidarni dla Was”. Od roku 2015 Beneficjentem akcji jest Fundacja Hospicyjna z Gdańska im. Ks. Dutkiewicza. Tegoroczna akcja prowadzona była pod hasłem „Aktywni dla dzieci osieroconych”. W ramach akcji podczas zawodów prowadzono kwesta na rzecz Fundacji oraz zbiórka przyborów szkolnych dla podopiecznych Fundacji. Dodatkowo na dystansie fitness start zespołu pod nazwą „Tumbo Team”. 50 % wpisowego od każdego członka zespołu „Tumbo Team” zostało przekazane na rzecz Fundacji.

My przypominamy, że nie zwalniamy tempa – sport i pomaganie innym napędza Grupę JANISZ, która wspólnie z sympatykami „Pruszcz Biega” prowadzi akcje „Kilometry Pomocy”, o której przeczytacie na naszej stronie internetowej oraz fan page’u facebookowym.